Typ tekstu: Książka
Autor: Heller Michał
Tytuł: Usprawiedliwienie wszechświata
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1982
eksperymentalny sukces również padła nagroda Nobla.
Istnieją dziś mocne dane teoretyczne świadczące o tym, że w temperaturach rzędu 1015 GeV z oddziaływaniem elektrosłabym łączy się oddziaływanie jądrowe silne, a w temperaturach rzędu 1019 GeV do rodziny zunifikowanych oddziaływań dołącza się grawitacja. Teoretycy intensywnie poszukują ostatecznej Teorii Superunifikacji, którą również - mniej pokornie - nazywają Teorią Wszystkiego.
Ale czy będzie można zbudować akcelerator, który osiągnąłby tak wysokie temperatury i doświadczalnie sprawdził Teorię Wszystkiego? Wprawdzie w nauce nigdy nie należy mówić "nigdy", jednak szanse na to nawet w dalszej przyszłości są znikome.
Ale w bardzo młodym Wszechświecie takie temperatury istniały i wszystko wskazuje na to
eksperymentalny sukces również padła nagroda Nobla.<br> Istnieją dziś mocne dane teoretyczne świadczące o tym, że w temperaturach rzędu 1015 GeV z oddziaływaniem elektrosłabym łączy się oddziaływanie jądrowe silne, a w temperaturach rzędu 1019 GeV do rodziny zunifikowanych oddziaływań dołącza się grawitacja. Teoretycy intensywnie poszukują ostatecznej Teorii Superunifikacji, którą również - mniej pokornie - nazywają Teorią Wszystkiego. <br> Ale czy będzie można zbudować akcelerator, który osiągnąłby tak wysokie temperatury i doświadczalnie sprawdził Teorię Wszystkiego? Wprawdzie w nauce nigdy nie należy mówić "nigdy", jednak szanse na to nawet w dalszej przyszłości są znikome.<br> Ale w bardzo młodym Wszechświecie takie temperatury istniały i wszystko wskazuje na to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego