Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2895
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
leżących w polskiej ziemi Niemcach milczano, chociaż ten problem poruszany był przez niemieckich polityków w kontaktach dyplomatycznych.
Źródła niemieckie twierdzą, że w Polsce pochowanych jest ponad 500 tys. żołnierzy Wehrmachtu i innych formacji. Polsko-niemieckie porozumienie z 1990 roku o budowie cmentarzy wojskowych przewiduje powstanie w naszym kraju10 nekropolii. Największe pola do składania szczątków są w Morawicy pod Kielcami i w Siemianowicach, gdzie wkrótce trafią też szczątki żołnierzy z mogiły w Sułoszowej.
Na nowych cmentarzach napisy na obeliskach stojących przy wejściu są podobne: "Tu spoczywają prochy żołnierzy niemieckich wojny 1939-45. Dla ich pamięci i pamięci ofiar wszystkich wojen".
Według międzynarodowych standardów
leżących w polskiej ziemi Niemcach milczano, chociaż ten problem poruszany był przez niemieckich polityków w kontaktach dyplomatycznych.<br>Źródła niemieckie twierdzą, że w Polsce pochowanych jest ponad 500 tys. żołnierzy &lt;name type="org"&gt;Wehrmachtu&lt;/&gt; i innych formacji. Polsko-niemieckie porozumienie z 1990 roku o budowie cmentarzy wojskowych przewiduje powstanie w naszym kraju10 nekropolii. Największe pola do składania szczątków są w Morawicy pod Kielcami i w Siemianowicach, gdzie wkrótce trafią też szczątki żołnierzy z mogiły w Sułoszowej.<br>Na nowych cmentarzach napisy na obeliskach stojących przy wejściu są podobne: &lt;q&gt;"Tu spoczywają prochy żołnierzy niemieckich wojny 1939-45. Dla ich pamięci i pamięci ofiar wszystkich wojen"&lt;/&gt;.<br>Według międzynarodowych standardów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego