Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
edukacji, walki z korupcją, ograniczenia partyjnej nomenklatury. Pragmatyczna, liberalna postawa odróżnia Olechowskiego od pozostałych kandydatów posierpniowych, ale też zbyt cienką kreską oddziela go od Kwaśniewskiego. Olechowski w istocie nie włącza się do prawicowej licytacji, zresztą nie jest do niej dopuszczany jako "agent" i partyjno-rządowy okrągłostołowiec. Widać zatem, że główne pola walki kandydatów o prawicowego wyborcę to:
1. sprawa wstąpienia do Unii Europejskiej; 2. prywatyzacja i uwłaszczenie; 3. zaostrzenie kar dla przestępców; 4. kwestia narodowej własności w gospodarce; 5. problem rolnictwa; 6. ochrona przemysłu zbrojeniowego.

We wszystkich tych dziedzinach łatwo o skrajność i demagogię.

Odbierać i rozdawać

Łopuszański: Nie można realizować polskiej
edukacji, walki z korupcją, ograniczenia partyjnej nomenklatury. Pragmatyczna, liberalna postawa odróżnia Olechowskiego od pozostałych kandydatów posierpniowych, ale też zbyt cienką kreską oddziela go od Kwaśniewskiego. Olechowski w istocie nie włącza się do prawicowej licytacji, zresztą nie jest do niej dopuszczany jako "agent" i partyjno-rządowy &lt;orig&gt;okrągłostołowiec&lt;/&gt;. Widać zatem, że główne pola walki kandydatów o prawicowego wyborcę to: <br>1. sprawa wstąpienia do Unii Europejskiej; 2. prywatyzacja i uwłaszczenie; 3. zaostrzenie kar dla przestępców; 4. kwestia narodowej własności w gospodarce; 5. problem rolnictwa; 6. ochrona przemysłu zbrojeniowego.<br><br>We wszystkich tych dziedzinach łatwo o skrajność i demagogię.<br><br>&lt;tit&gt;Odbierać i rozdawać&lt;/&gt;<br><br>Łopuszański: Nie można realizować polskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego