Typ tekstu: Książka
Autor: Grünberg Karol, Otręba Bolesław
Tytuł: Joachim von Ribbentrop
Rok: 1995
razem nie ukrywał, co stanie się z Żydami. Z cyniczną szczerością oświadczył, że albo zostaną wyniszczeni, albo też odtransportuje się ich do obozów koncentracyjnych. "Innej możliwości nie ma".
Zgodnie z dyrektywą Ribbentropa 17 lutego 1944 roku Auswärtiges Amt przekazało niemieckim placówkom dyplomatycznym w krajach neutralnych, satelickich i okupowanych okólnik zawierający polecenie "wzmocnienia wszelkimi środkami antyżydowskiej służby dyplomatycznej". Wyrazem dalszego zaangażowania Ribbentropa był jego udział w zorganizowaniu w dniach 3 i 4 kwietnia wspólnej konferencji ekspertów Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, poświęconej wymianie doświadczeń w zakresie rozszerzenia antyżydowskiej propagandy poza granicami Niemiec.
Propaganda sugerowała, że wszystkie akcje wymierzone przeciwko
razem nie ukrywał, co stanie się z Żydami. Z cyniczną szczerością oświadczył, że albo zostaną wyniszczeni, albo też odtransportuje się ich do obozów koncentracyjnych. "Innej możliwości nie ma".<br>Zgodnie z dyrektywą &lt;name type="person"&gt;Ribbentropa&lt;/&gt; 17 lutego 1944 roku &lt;name type="org"&gt;Auswärtiges Amt&lt;/&gt; przekazało niemieckim placówkom dyplomatycznym w krajach neutralnych, satelickich i okupowanych okólnik zawierający polecenie "wzmocnienia wszelkimi środkami antyżydowskiej służby dyplomatycznej". Wyrazem dalszego zaangażowania &lt;name type="person"&gt;Ribbentropa&lt;/&gt; był jego udział w zorganizowaniu w dniach 3 i 4 kwietnia wspólnej konferencji ekspertów Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, poświęconej wymianie doświadczeń w zakresie rozszerzenia antyżydowskiej propagandy poza granicami Niemiec.<br>Propaganda sugerowała, że wszystkie akcje wymierzone przeciwko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego