Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 50
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
dziwić, że przeżywają je także duszpasterze. Chcę jednak podkreślić, iż od żmudnej nauki dialogu ze społeczeństwem pluralistycznym nie ma odwrotu, ponieważ postawa obronna - jaką pamiętamy sprzed 1989 r. - nie mobilizuje już wszystkich wokół Kościoła. Trzeba szukać innych dróg dotarcia do społeczeństwa, bardzo zmienionego od tamtych czasów.
- Paradoks polskiego życia religijnego polega jednak na tym, że katolicy ulegający skłonności do etykietowania wroga - a przykład zwolenników Radia Maryja narzuca się tu sam - to jednocześnie ludzie traktujący wiarę bardzo poważnie. W przeciwieństwie do milionów katolików metrykalnych, manifestujący swój związek z Kościołem jedynie uczestnictwem w pasterce albo procesji na Boże Ciało.
- Bardzo bym się obawiał
dziwić, że przeżywają je także duszpasterze. Chcę jednak podkreślić, iż od żmudnej nauki dialogu ze społeczeństwem pluralistycznym nie ma odwrotu, ponieważ postawa obronna - jaką pamiętamy sprzed 1989 r. - nie mobilizuje już wszystkich wokół Kościoła. Trzeba szukać innych dróg dotarcia do społeczeństwa, bardzo zmienionego od tamtych czasów.&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;- Paradoks polskiego życia religijnego polega jednak na tym, że katolicy ulegający skłonności do etykietowania wroga - a przykład zwolenników Radia Maryja narzuca się tu sam - to jednocześnie ludzie traktujący wiarę bardzo poważnie. W przeciwieństwie do milionów katolików metrykalnych, manifestujący swój związek z Kościołem jedynie uczestnictwem w pasterce albo procesji na Boże Ciało.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Bardzo bym się obawiał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego