Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
Warzywa oczyścić, opłukać i pokroić na małe kawałki. W rondlu rozgrzać olej, włożyć warzywa i mieszając , obsmażyć na złoty kolor. Zalać 5 szklankami wrzącej wody. Doprawić solą i pieprzem. Gotować na małym ogniu 15 minut, aż warzywa będą miękkie, ale nie rozgotowane.
* W tym czasie przesianą mąkę wymieszać z mlekiem, polową szklanki wody, jajkiem oraz szczyptą soli. Na rozgrzanej patelni lekko posmarowanej olejem lub słoniną usmażyć cienkie naleśniki.
* Przygotowane naleśniki pokroić w paseczki. Zupę doprawić na ostro mieloną papryką, imbirem, gałką muszkatołową i majerankiem. Paski naleśników włożyć do zupy i jeszcze raz podgrzać.
***
Składniki: marchew, 1,5 szklanki pęczaku, kawałek selera
Warzywa oczyścić, opłukać i pokroić na małe kawałki. W rondlu rozgrzać olej, włożyć warzywa i mieszając , obsmażyć na złoty kolor. Zalać 5 szklankami wrzącej wody. Doprawić solą i pieprzem. Gotować na małym ogniu 15 minut, aż warzywa będą miękkie, ale nie rozgotowane.<br>* W tym czasie przesianą mąkę wymieszać z mlekiem, polową szklanki wody, jajkiem oraz szczyptą soli. Na rozgrzanej patelni lekko posmarowanej olejem lub słoniną usmażyć cienkie naleśniki.<br>* Przygotowane naleśniki pokroić w paseczki. Zupę doprawić na ostro mieloną papryką, imbirem, gałką muszkatołową i majerankiem. Paski naleśników włożyć do zupy i jeszcze raz podgrzać.<br>***<br>Składniki: marchew, 1,5 szklanki pęczaku, kawałek selera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego