Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
2), jest stosunkowo trwały. Okres półtrwania O2 w dimetylosulfotlenku jest dłuższy niż 7 godzin dla milimolarnych stężeń anionorodnika.
Spontaniczne zachodzenie reakcji dysmutacji anionorodnika ponadtlenkowego pociąga za sobą istotną konsekwencję: wszędzie tam, gdzie pojawia się anionorodnik ponadtlenkowy, pojawia się także nadtlenek wodoru. Nie zawsze w doświadczeniu określana jest produkcja O2; czasem pomiary ograniczają się do pomiaru powstawania H2O2 w badanym układzie. Nie można wtedy wykluczyć, że nadtlenek wodoru jest wtórną RFT, pojawiającą się w wyniku spontanicznej lub katalizowanej dysmutacji anionorodnika ponadtlenkowego bądź też reakcji, w których ulega on dalszej jednoelektronowej redukcji.
W reakcji dysmutacji anionorodnik ponadtlenkowy (bądź rodnik wodoronadtlenkowy) wykazuje zdolność zarówno
2), jest stosunkowo trwały. Okres półtrwania O2 w dimetylosulfotlenku jest dłuższy niż 7 godzin dla milimolarnych stężeń anionorodnika.<br>Spontaniczne zachodzenie reakcji dysmutacji anionorodnika ponadtlenkowego pociąga za sobą istotną konsekwencję: wszędzie tam, gdzie pojawia się anionorodnik ponadtlenkowy, pojawia się także nadtlenek wodoru. Nie zawsze w doświadczeniu określana jest produkcja O2; czasem pomiary ograniczają się do pomiaru powstawania H2O2 w badanym układzie. Nie można wtedy wykluczyć, że nadtlenek wodoru jest wtórną RFT, pojawiającą się w wyniku spontanicznej lub katalizowanej dysmutacji anionorodnika ponadtlenkowego bądź też reakcji, w których ulega on dalszej jednoelektronowej redukcji.<br>W reakcji dysmutacji anionorodnik ponadtlenkowy (bądź rodnik wodoronadtlenkowy) wykazuje zdolność zarówno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego