Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści biblijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
niewybaczalnego grzechu i pogwałcił wojenną klątwę heremu. Żal mu było zniszczyć ogromny łup wojenny, owce, barany, woły i inny cenny dobytek Amalekitów. Mało tego, ujęty bohaterską postawą króla Agaga, darował mu życie.
Skoro tylko Samuel dowiedział się o tym wykroczeniu, udał się niezwłocznie na górę Karmel, gdzie Saul stawiał właśnie pomnik na pamiątkę swego zwycięstwa. Spotkanie dwóch czołowych mężów Izraela było niezwykle burzliwe. Arcykapłan gwałtownie wytknął królowi nieposłuszeństwo i rzekł:
- Za to tedy, żeś odrzucił mowę Pańską, odrzucił cię Pan, abyś nie był królem.
Była to właściwie detronizacja. Saul musiał liczyć się z wielkim autorytetem moralnym proroka i pokornie prosił go
niewybaczalnego grzechu i pogwałcił wojenną klątwę heremu. Żal mu było zniszczyć ogromny łup wojenny, owce, barany, woły i inny cenny dobytek Amalekitów. Mało tego, ujęty bohaterską postawą króla Agaga, darował mu życie.<br>Skoro tylko Samuel dowiedział się o tym wykroczeniu, udał się niezwłocznie na górę Karmel, gdzie Saul stawiał właśnie pomnik na pamiątkę swego zwycięstwa. Spotkanie dwóch czołowych mężów Izraela było niezwykle burzliwe. Arcykapłan gwałtownie wytknął królowi nieposłuszeństwo i rzekł:<br>- Za to tedy, żeś odrzucił mowę Pańską, odrzucił cię Pan, abyś nie był królem.<br>Była to właściwie detronizacja. Saul musiał liczyć się z wielkim autorytetem moralnym proroka i pokornie prosił go
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego