Typ tekstu: Książka
Autor: Hering Mieczysław
Tytuł: Podstawy elektrotermii
Rok: 1995
bez wsadu jest trudniejszy. Z tego względu określanie wielkości charakterystycznych pieca bez wsadu jest dopuszczalne.
Moc grzejna znamionowa jest to największa moc pobierana przez elementy grzejne przy napięciu znamionowym. Należy tu wyraźnie podkreślić, że wielkość ta nie zawiera takich składników jak moc strat w transformatorach, przekształtnikach jak również moc wyposażenia pomocniczego (wentylatory, napędy urządzeń transportowych itp..). Pomiary mocy grzejnej realizuje się przy użyciu watomierza lub licznika energii i zegara.
Moc grzejna jałowa jest to średnia wartość mocy grzejnej w stanie cieplnie ustalonym, wyznaczona dla określonego przedziału czasowego przy temperaturze znamionowej i ustalonych warunkach zewnętrznych członu grzejnego urządzenia rezystancyjnego.
Z najmniejszym błędem
bez wsadu jest trudniejszy. Z tego względu określanie wielkości charakterystycznych pieca bez wsadu jest dopuszczalne.<br>Moc grzejna znamionowa jest to największa moc pobierana przez elementy grzejne przy napięciu znamionowym. Należy tu wyraźnie podkreślić, że wielkość ta nie zawiera takich składników jak moc strat w transformatorach, przekształtnikach jak również moc wyposażenia pomocniczego (wentylatory, napędy urządzeń transportowych itp..). Pomiary mocy grzejnej realizuje się przy użyciu watomierza lub licznika energii i zegara.<br>Moc grzejna jałowa jest to średnia wartość mocy grzejnej w stanie cieplnie ustalonym, wyznaczona dla określonego przedziału czasowego przy temperaturze znamionowej i ustalonych warunkach zewnętrznych członu grzejnego urządzenia rezystancyjnego.<br>Z najmniejszym błędem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego