Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
przede wszystkim z jonami metali metaloprotein, choć można oczekiwać, że będzie też atakował grupy tiolowe reszt cysteinowych tych i innych białek.
Stosunkowo wysoka jest również stała szybkości reakcji O2 z kolagenem, głównym białkiem pozakomórkowym tkanki łącznej.
Tabela 1.3.2 wskazuje także na większą na ogół reaktywność rodnika wodoronadtlenkowego w porównaniu z anionorodnikiem ponadtlenkowym. Wartości stałych szybkości reakcji pary rodników O2/HOˇ2 są w większości przypadków tym wyższe, im niższe jest pH. Główną przyczyną wydaje się jednak obniżenie stopnia dysocjacji pary rodników i występowanie coraz większej jej części w postaci rodnika wodoronadtlenkowego w miarę obniżania pH.
W reaktywności pary rodników
przede wszystkim z jonami metali metaloprotein, choć można oczekiwać, że będzie też atakował grupy tiolowe reszt cysteinowych tych i innych białek.<br>Stosunkowo wysoka jest również stała szybkości reakcji O2 z kolagenem, głównym białkiem pozakomórkowym tkanki łącznej.<br>Tabela 1.3.2 wskazuje także na większą na ogół reaktywność rodnika wodoronadtlenkowego w porównaniu z anionorodnikiem ponadtlenkowym. Wartości stałych szybkości reakcji pary rodników O2/HOˇ2 są w większości przypadków tym wyższe, im niższe jest pH. Główną przyczyną wydaje się jednak obniżenie stopnia dysocjacji pary rodników i występowanie coraz większej jej części w postaci rodnika wodoronadtlenkowego w miarę obniżania pH.<br>W reaktywności pary rodników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego