Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
i skutecznego rozpatrywania skarg wniesionych przeciwko policjantom w związku z niewłaściwym potraktowaniem zatrzymanych lub torturowaniem ich.
(PAP)Z Moskwy jest coraz bliżej do Teheranu

Prezydenci Rosji i Iranu porozumieli się wczoraj co do dostaw rosyjskiej broni i współpracy w dziedzinie energii nuklearnej.

Podpisane zostało pierwsze od irańskiej rewolucji 1979 r. porozumienie o współpracy między Moskwą a Teheranem.
Zapowiadając sprzedaż Iranowi konwencjonalnej broni defensywnej, Putin tłumaczył, że Teheran "ma prawo do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i do obrony". Przyznał też, że Rosja jest zainteresowana taką współpracą ze względów ekonomicznych.
Ambasador Iranu podał, że wartość tych dostaw może sięgać 7 mld USD. Teheran interesuje
i skutecznego rozpatrywania skarg wniesionych przeciwko policjantom w związku z niewłaściwym potraktowaniem zatrzymanych lub torturowaniem ich.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z Moskwy jest coraz bliżej do Teheranu&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Prezydenci Rosji i Iranu porozumieli się wczoraj co do dostaw rosyjskiej broni i współpracy w dziedzinie energii nuklearnej.&lt;/&gt;<br><br>Podpisane zostało pierwsze od irańskiej rewolucji 1979 r. porozumienie o współpracy między Moskwą a Teheranem.<br>Zapowiadając sprzedaż Iranowi konwencjonalnej broni defensywnej, Putin tłumaczył, że Teheran "ma prawo do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i do obrony". Przyznał też, że Rosja jest zainteresowana taką współpracą ze względów ekonomicznych.<br>Ambasador Iranu podał, że wartość tych dostaw może sięgać 7 mld USD. Teheran interesuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego