Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nicejskiego systemu głosowania. Francuzi i Niemcy z równą determinacją forsowali proponowany przez europejski Konwent system tzw. podwójnej większości.
Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza kompromis musiałby zakładać, że nicejski system głosowania, który wejdzie w życie w listopadzie, będzie mógł być wypróbowany. Jak długo? Tego szef naszej dyplomacji nie chciał powiedzieć. Wskazał jednak, że porozumienie musi zostać tak sformułowane, aby nie wymagało dwukrotnej ratyfikacji przez parlamenty (bądź w drodze referendum) przez 25 krajów członkowskich. To byłby zbyt skomplikowany proces.
Czy taka formuła prawna w ogóle jest możliwa? - Prawnicy Unii mogą wszystko poza przekształceniem pieniędzy w kobietę - tłumaczyła wczoraj enigmatycznie Ana Palacio.
- Musimy ustalić już teraz
nicejskiego systemu głosowania. Francuzi i Niemcy z równą determinacją forsowali proponowany przez europejski &lt;name type="org"&gt;Konwent&lt;/&gt; system tzw. podwójnej większości.<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Włodzimierza Cimoszewicza&lt;/&gt; kompromis musiałby zakładać, że nicejski system głosowania, który wejdzie w życie w listopadzie, będzie mógł być wypróbowany. Jak długo? Tego szef naszej dyplomacji nie chciał powiedzieć. Wskazał jednak, że porozumienie musi zostać tak sformułowane, aby nie wymagało dwukrotnej ratyfikacji przez parlamenty (bądź w drodze referendum) przez 25 krajów członkowskich. To byłby zbyt skomplikowany proces.<br>Czy taka formuła prawna w ogóle jest możliwa? &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Prawnicy Unii mogą wszystko poza przekształceniem pieniędzy w kobietę&lt;/&gt;&lt;/&gt; - tłumaczyła wczoraj enigmatycznie &lt;name type="person"&gt;Ana Palacio&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Musimy ustalić już teraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego