Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
organizacji pozarządowej badającej zbrodnie komunistyczne. - Po dojściu bolszewików do władzy, gdy zaczęło brakować miejsca w zwykłych więzieniach, stworzono kolonie. I tak zostało - dodaje.

Pole ogrodzone drutem kolczastym (rzadziej betonowym płotem), wieżyczki strażników w rogach, a w środku kilka baraków pełnych więźniów, wszy i ludzkiego nieszczęścia. - Wszystkim jest zimno, niezależnie od pory roku - wspomina dziennikarz z Władywostoku Grigorij Paśko. Spędził cztery lata w dalekowschodniej kolonii o zaostrzonym reżimie. Skazano go za "ujawnienie tajemnicy państwowej", czyli artykuły o zagrożeniach ekologicznych powodowanych przez rosyjską Flotę Pacyfiku.

W Rosji istnieje około 760 łagrów. Przebywa w nich ponad 600 tys. osób. Rozrzucone są po całym kraju, każdy
organizacji pozarządowej badającej zbrodnie komunistyczne. - Po dojściu bolszewików do władzy, gdy zaczęło brakować miejsca w zwykłych więzieniach, stworzono kolonie. I tak zostało - dodaje. <br><br>Pole ogrodzone drutem kolczastym (rzadziej betonowym płotem), wieżyczki strażników w rogach, a w środku kilka baraków pełnych więźniów, wszy i ludzkiego nieszczęścia. - Wszystkim jest zimno, niezależnie od pory roku - wspomina dziennikarz z Władywostoku Grigorij Paśko. Spędził cztery lata w dalekowschodniej kolonii o zaostrzonym reżimie. Skazano go za "ujawnienie tajemnicy państwowej", czyli artykuły o zagrożeniach ekologicznych powodowanych przez rosyjską Flotę Pacyfiku. <br><br>W Rosji istnieje około 760 łagrów. Przebywa w nich ponad 600 tys. osób. Rozrzucone są po całym kraju, każdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego