Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
humanistycznego kierunku ich specjalizacji), pracowników administracyjno-biurowych oraz pracujących w handlu i usługach oscyluje wokół przeciętnych wskaźników śmierci samobójczej charakteryzujących ogół zatrudnionych. Nie jest to zatem grupa o szczególnych wyróżniających ją (in plus lub in minus) tendencjach samobójczych. Warto jednak wyraźnie to stwierdzić ze względu na rozpowszechniony w literaturze i potoczny zdroworozsądkowy pogląd na samobójstwo jako zjawisko w znacznym stopniu inteligenckie.

Najbardziej interesujące wydają się dwie skrajne tendencje do nasilenia zachowań autodestrukcyjnych, widoczne w dwóch pozostałych kategoriach. Konstatacja o samobójstwie jako zjawisku w dużej mierze charakterystycznym dla robotników jest zaskakująca - wymaga bliższej analizy zjawiska, próby odnalezienia jego socjologicznych źródeł.

Najniższe, kilkakrotnie
humanistycznego kierunku ich specjalizacji), pracowników administracyjno-biurowych oraz pracujących w handlu i usługach oscyluje wokół przeciętnych wskaźników śmierci samobójczej charakteryzujących ogół zatrudnionych. Nie jest to zatem grupa o szczególnych wyróżniających ją (in plus lub in minus) tendencjach samobójczych. Warto jednak wyraźnie to stwierdzić ze względu na rozpowszechniony w literaturze i potoczny zdroworozsądkowy pogląd na samobójstwo jako zjawisko w znacznym stopniu inteligenckie.<br><br>Najbardziej interesujące wydają się dwie skrajne tendencje do nasilenia zachowań autodestrukcyjnych, widoczne w dwóch pozostałych kategoriach. Konstatacja o samobójstwie jako zjawisku w dużej mierze charakterystycznym dla robotników jest zaskakująca - wymaga bliższej analizy zjawiska, próby odnalezienia jego socjologicznych źródeł.<br><br>Najniższe, kilkakrotnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego