Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
a ci rozstrzygną, kto ma rację. To praktyka mająca długą tradycję, wywodząca się z dawnych korporacyjnych sądów kupieckich. Sądy arbitrażowe są popularnym sposobem rozstrzygania sporów gospodarczych, zwłaszcza jeśli kontrahenci wywodzą się z różnych krajów. Dotyczy to również międzypaństwowych umów o popieraniu i ochronie wzajemnych inwestycji.

- Procedura sądu arbitrażowego ma charakter poufny. Dla przedsiębiorców to niezwykle ważne, bo podczas postępowania analizowanych jest wiele informacji stanowiących tajemnicę gospodarczą - wyjaśnia prof. Józef Okolski, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Ta poufność nie ogranicza się tylko do wyłączenia jawności rozpraw, ale idzie często dalej. Przykładem może być zakończony niedawno spór pomiędzy Deutsche Telekom a
a ci rozstrzygną, kto ma rację. To praktyka mająca długą tradycję, wywodząca się z dawnych korporacyjnych sądów kupieckich. Sądy arbitrażowe są popularnym sposobem rozstrzygania sporów gospodarczych, zwłaszcza jeśli kontrahenci wywodzą się z różnych krajów. Dotyczy to również międzypaństwowych umów o popieraniu i ochronie wzajemnych inwestycji.<br><br>- Procedura sądu arbitrażowego ma charakter poufny. Dla przedsiębiorców to niezwykle ważne, bo podczas postępowania analizowanych jest wiele informacji stanowiących tajemnicę gospodarczą - wyjaśnia prof. Józef Okolski, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.<br><br>Ta poufność nie ogranicza się tylko do wyłączenia jawności rozpraw, ale idzie często dalej. Przykładem może być zakończony niedawno spór pomiędzy Deutsche Telekom a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!