Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Polska
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
działała organizacja partyjna. Organizacje te ściśle podlegały komitetom terenowym, zajmując się głównie przekazywaniem im informacji o tym, co działo się wewnątrz sądów. O mianowaniu prezesa sądu powiatowego, albo wojewódzkiego decydował właśnie szef odpowiedniej instancji terenowej PZPR: powiatowej, miejskiej lub wojewódzkiej.

Formalnie wszystkie decyzje należały do Ministerstwa Sprawiedliwości, jednak zgodnie z poufnym dokumentem Biura Politycznego KC PZPR z 1972 r. minister sprawiedliwości musiał uznawać decyzje terenowych organizacji partyjnych.

Równanie "Solidarności" z ziemią

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla sędziów było powstanie "Solidarności". Większość tego środowiska do "Solidarności" odnosiła się z rezerwą lub wręcz wrogo. Po 1980 r. do związku zapisało się około dziewięciuset sędziów
działała organizacja partyjna. Organizacje te ściśle podlegały komitetom terenowym, zajmując się głównie przekazywaniem im informacji o tym, co działo się wewnątrz sądów. O mianowaniu prezesa sądu powiatowego, albo wojewódzkiego decydował właśnie szef odpowiedniej instancji terenowej PZPR: powiatowej, miejskiej lub wojewódzkiej.<br><br>Formalnie wszystkie decyzje należały do Ministerstwa Sprawiedliwości, jednak zgodnie z poufnym dokumentem Biura Politycznego KC PZPR z 1972 r. minister sprawiedliwości musiał uznawać decyzje terenowych organizacji partyjnych.<br><br>&lt;tit&gt;Równanie "Solidarności" z ziemią&lt;/&gt;<br><br>Pierwszym poważnym wyzwaniem dla sędziów było powstanie "Solidarności". Większość tego środowiska do "Solidarności" odnosiła się z rezerwą lub wręcz wrogo. Po 1980 r. do związku zapisało się około dziewięciuset sędziów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!