Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
meteorytu zawierającego w jednym gramie ((...)) Przyjmuje się, że Ra i He powstają na skutek rozpadu uranu, meteoryt nie zawierał poprzednio helu, hel nie uchodził, średni czas życia dla uranu wynosi ((...)) stosunek masowy ((...)) wynosi ((...))
Stosujemy równanie rozpadu w postaci ((...)) Liczbę atomów N w próbce obliczamy następująco:
Z jednego atomu uranu 238 powstaje w szeregu rozpadów 8 cząstek . Dlatego oczywiście wyliczona wyżej liczba cząstek powstała z ośmiokrotnie mniejszej liczby atomów U. Rozpadło się więc ((...)) jąder. A więc na początku w 1 g próbki było ((...))

2.3. Mieszanina niezależnie rozpadających się nuklidów

Mieszaniny substancji radioaktywnych rozpadają się niezależnie. Całkowita aktywność mieszaniny jest sumą aktywności
meteorytu zawierającego w jednym gramie ((...)) Przyjmuje się, że Ra i He powstają na skutek rozpadu uranu, meteoryt nie zawierał poprzednio helu, hel nie uchodził, średni czas życia dla uranu wynosi ((...)) stosunek masowy ((...)) wynosi ((...)) <br> Stosujemy równanie rozpadu w postaci ((...)) Liczbę atomów N w próbce obliczamy następująco:<br> Z jednego atomu uranu 238 powstaje w szeregu rozpadów 8 cząstek . Dlatego oczywiście wyliczona wyżej liczba cząstek powstała z ośmiokrotnie mniejszej liczby atomów U. Rozpadło się więc ((...)) jąder. A więc na początku w 1 g próbki było ((...))<br><br>&lt;tit&gt;2.3. Mieszanina niezależnie rozpadających się nuklidów&lt;/&gt;<br><br> Mieszaniny substancji radioaktywnych rozpadają się niezależnie. Całkowita aktywność mieszaniny jest sumą aktywności
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego