Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 38
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
Wydziału Komunikacji zbliża się do tegorocznego finału.
Wiele takich znaków porozumiewawczych już się na naszych drogach przyjęło, o czym wspominaliśmy w Motorach nr, nr 21/75, 28/75 i 35/75. Takie np. znaki jak symbolizujące literę "E" (exuse me - przepraszam) czy gest przekazany za pomocą uniesionej całej dłoni - "dziękuję", "pozdrawiam", albo też dość często stosowane wskazanie ręką w kierunku uszkodzonej lub wadliwej części pojazdu.
Z treści nadesłanych dotychczas do redakcji licznych listów można wnioskować, że o potrzebie i korzyściach płynących ze zrozumiałego porozumiewania się kierowców między sobą w czasie jazdy nie trzeba już nikogo przekonywać.
Chodzi jednak o wspólne ustalenie
Wydziału Komunikacji zbliża się do tegorocznego finału.&lt;/intro&gt;<br>Wiele takich znaków porozumiewawczych już się na naszych drogach przyjęło, o czym wspominaliśmy w Motorach nr, nr 21/75, 28/75 i 35/75. Takie np. znaki jak symbolizujące literę "E" (exuse me - przepraszam) czy gest przekazany za pomocą uniesionej całej dłoni - "dziękuję", "pozdrawiam", albo też dość często stosowane wskazanie ręką w kierunku uszkodzonej lub wadliwej części pojazdu.<br>Z treści nadesłanych dotychczas do redakcji licznych listów można wnioskować, że o potrzebie i korzyściach płynących ze zrozumiałego porozumiewania się kierowców między sobą w czasie jazdy nie trzeba już nikogo przekonywać.<br>Chodzi jednak o wspólne ustalenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego