Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
i te zawody nie są "bezpieczne". Dotyczy to zarówno specjalistek w zawodach technicznych i nietechnicznych, jak i pracownic administracyjno-biurowych, zwłaszcza zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. W strukturze zgonów tych kategorii społeczno-zawodowych udział śmierci samobójczej kobiet jest wielokrotnie wyższy niż śmierci samobójczej mężczyzn.

Wartości współczynników wyższe dla kobiet pozostają w pozornej sprzeczności z niższym wskaźnikiem samobójstw kobiet niż samobójstw mężczyzn przeliczanych według odpowiedniej grupy całej (żyjącej) populacji kraju. Wskazuje to na potrzebę relatywizacji wskaźnika samobójstw do wskaźnika umieralności w poszczególnych grupach, który nie jest jednakowy i zależy od struktury demograficznej, specyfiki zawodów itp.

Jest to jednak problem wykraczający poza statystyczno-demograficzne
i te zawody nie są "bezpieczne". Dotyczy to zarówno specjalistek w zawodach technicznych i nietechnicznych, jak i pracownic administracyjno-biurowych, zwłaszcza zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. W strukturze zgonów tych kategorii społeczno-zawodowych udział śmierci samobójczej kobiet jest wielokrotnie wyższy niż śmierci samobójczej mężczyzn.<br><br>Wartości współczynników wyższe dla kobiet pozostają w pozornej sprzeczności z niższym wskaźnikiem samobójstw kobiet niż samobójstw mężczyzn przeliczanych według odpowiedniej grupy całej (żyjącej) populacji kraju. Wskazuje to na potrzebę relatywizacji wskaźnika samobójstw do wskaźnika umieralności w poszczególnych grupach, który nie jest jednakowy i zależy od struktury demograficznej, specyfiki zawodów itp.<br><br>Jest to jednak problem wykraczający poza statystyczno-demograficzne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego