Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Węgry Media donoszą o aresztowaniu w Budapeszcie pielęgniarki podejrzanej o zamordowanie co najmniej 30 osób.
23-letnia pielęgniarka, zwana przez współpracowników "Czarnym aniołem", miała uśmiercić kilkudziesięciu starszych pacjentów, wstrzykując im truciznę. Władze szpitala odmówiły komentarzy w tej sprawie, ale rzecznik budapesztańskiej izby lekarskiej powiedział, że "sprawa nie ma na Węgrzech precedensu".
(PAP)

Premier Joshiro Mori musi odejść

Japonia Premier Joshiro Mori odmówił w poniedziałek podania się do dymisji. Ocenia się, że w przyszłym miesiącu może on zostać zmuszony do rezygnacji, aby zwiększyć szanse rządzącej koalicji w lipcowych wyborach do parlamentu.
Premiera, znanego z licznych gaf i krytykowanego za skandale finansowe, popiera
Węgry&lt;/&gt; Media donoszą o aresztowaniu w Budapeszcie pielęgniarki podejrzanej o zamordowanie co najmniej 30 osób.<br>23-letnia pielęgniarka, zwana przez współpracowników "Czarnym aniołem", miała uśmiercić kilkudziesięciu starszych pacjentów, wstrzykując im truciznę. Władze szpitala odmówiły komentarzy w tej sprawie, ale rzecznik budapesztańskiej izby lekarskiej powiedział, że "sprawa nie ma na Węgrzech precedensu".<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=4&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Premier Joshiro Mori musi odejść&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Japonia&lt;/&gt; Premier Joshiro Mori odmówił w poniedziałek podania się do dymisji. Ocenia się, że w przyszłym miesiącu może on zostać zmuszony do rezygnacji, aby zwiększyć szanse rządzącej koalicji w lipcowych wyborach do parlamentu.<br>Premiera, znanego z licznych gaf i krytykowanego za skandale finansowe, popiera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego