Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
muszą między innymi odbyć co najmniej 5-minutową rozmowę telefoniczną poprzez kosztowną infolinię oraz - niezależnie od tego, czy wniosek o wydanie wizy zostanie rozpatrzony negatywnie czy pozytywnie - zapłacić 100 dolarów.
Od wczoraj na amerykańskich lotniskach Polacy są również fotografowani oraz pobiera się od nich odciski palców. Nawet po przejściu tych procedur, jeżeli nie spodobają się oni amerykańskim służbom granicznym, mogą zostać cofnięci do Polski.
- Według obowiązujących przepisów wizy znieść można, gdy liczba osób nielegalnie przedłużających swój pobyt w USA oraz liczba odmów przy przyznawaniu tych dokumentów nie przekraczają 3 procent. W przypadku Polski obie są niemal dziesięciokrotnie wyższe. Obecnie nie ma
muszą między innymi odbyć co najmniej 5-minutową rozmowę telefoniczną poprzez kosztowną infolinię oraz - niezależnie od tego, czy wniosek o wydanie wizy zostanie rozpatrzony negatywnie czy pozytywnie - zapłacić 100 dolarów.<br>Od wczoraj na amerykańskich lotniskach Polacy są również fotografowani oraz pobiera się od nich odciski palców. Nawet po przejściu tych procedur, jeżeli nie spodobają się oni amerykańskim służbom granicznym, mogą zostać cofnięci do &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Według obowiązujących przepisów wizy znieść można, gdy liczba osób nielegalnie przedłużających swój pobyt w &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; oraz liczba odmów przy przyznawaniu tych dokumentów nie przekraczają 3 procent. W przypadku &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; obie są niemal dziesięciokrotnie wyższe. Obecnie nie ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!