Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sześciu punktów do jedenastu.
Oskarżyciele twierdzą, że Paksas stworzył warunki dla rosyjskiej spółki Almach i nazywającej siebie jasnowidzką Leny Loliszwili do wywierania wpływów na struktury urzędu prezydenckiego i politykę kadrową. Podobno Loliszwili "sprawdzała", czy kandydaci na urzędy państwowe "mają dobre czy złe zamiary wobec Paksasa".
Jednak - jak się wydaje - wynik procedury impeachmentu, która ma zakończyć się 12 lutego, jest przesądzony. Na sylwestrowym balu premier litewskiego rządu Algirdas Brazauskas oświadczył, że w tym roku Litwę czekają przedterminowe wybory prezydenckie. Nie chciał zdradzić, czy będzie w nich kandydował.


Norwegia
Ojciec czy monarcha?
Dylematy księcia Haakona

Czy książę Haakon może skorzystać z urlopu ojcowskiego
sześciu punktów do jedenastu.<br>Oskarżyciele twierdzą, że &lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; stworzył warunki dla rosyjskiej spółki &lt;name type="org"&gt;Almach&lt;/&gt; i nazywającej siebie jasnowidzką &lt;name type="person"&gt;Leny Loliszwili&lt;/&gt; do wywierania wpływów na struktury urzędu prezydenckiego i politykę kadrową. Podobno &lt;name type="person"&gt;Loliszwili&lt;/&gt; &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"sprawdzała"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, czy kandydaci na urzędy państwowe &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"mają dobre czy złe zamiary wobec Paksasa"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br>Jednak - jak się wydaje - wynik procedury impeachmentu, która ma zakończyć się 12 lutego, jest przesądzony. Na sylwestrowym balu premier litewskiego rządu &lt;name type="person"&gt;Algirdas Brazauskas&lt;/&gt; oświadczył, że w tym roku &lt;name type="place"&gt;Litwę&lt;/&gt; czekają przedterminowe wybory prezydenckie. Nie chciał zdradzić, czy będzie w nich kandydował.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Norwegia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Ojciec czy monarcha?&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Dylematy księcia &lt;name type="person"&gt;Haakona&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Czy książę &lt;name type="person"&gt;Haakon&lt;/&gt; może skorzystać z urlopu ojcowskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego