Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
ośrodek narciarski pod Nosalem jest bardzo popularny i samochody narciarzy parkują tu nierzadko wprost na jezdni. Po prawej - stylowy budynek, mieszczący Specjalistyczny Zespół Rehabilitacyjno-Ortopedyczny Dzieci i Młodzieży, popularnie nazywany "Kabeką", dlatego, że powstał w latach I wojny światowej pod egidą Książęco-Biskupiego Komitetu, opiekującego się dziećmi - ofiarami wojny. Budynek projektował Jan Koszczyc-Witkiewicz, bratanek twórcy stylu zakopiańskiego - Stanisława Witkiewicza.
Dojeżdżamy na Bystre, a dalej w dół do Ronda, skąd rozchodzą się ulice Chałubińskiego, Bronisława Czecha i al. Przewodników Tatrzańskich. Ulicą Chałubińskiego jedziemy do centrum miasta.

28. Przez Polskie Podtatrze

Wycieczka półdniowa, ok. 110 km. Po drodze możliwość zwiedzania kilku obiektów
ośrodek narciarski pod Nosalem jest bardzo popularny i samochody narciarzy parkują tu nierzadko wprost na jezdni. Po prawej - stylowy budynek, mieszczący Specjalistyczny Zespół Rehabilitacyjno-Ortopedyczny Dzieci i Młodzieży, popularnie nazywany "Kabeką", dlatego, że powstał w latach I wojny światowej pod egidą Książęco-Biskupiego Komitetu, opiekującego się dziećmi - ofiarami wojny. Budynek projektował Jan Koszczyc-Witkiewicz, bratanek twórcy stylu zakopiańskiego - Stanisława Witkiewicza. <br> Dojeżdżamy na Bystre, a dalej w dół do Ronda, skąd rozchodzą się ulice Chałubińskiego, Bronisława Czecha i al. Przewodników Tatrzańskich. Ulicą Chałubińskiego jedziemy do centrum miasta. <br><br>&lt;tit&gt;28. Przez Polskie Podtatrze&lt;/&gt;<br><br> Wycieczka półdniowa, ok. 110 km. Po drodze możliwość zwiedzania kilku obiektów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego