Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ok. 13,5 tys. prostytutek, w tym ok. 2 tys. tzw. tirówek i ok. 2,5 tys. cudzoziemek. Wszystkich jednak przebija w wyliczeniach Krzysztof Orszagh, szef zespołu ds. pomocy ofiarom przestępstw przy stołecznym Ratuszu, koordynator działań antyagencyjnych, twierdząc, że w samej Warszawie jest 1500 agencji towarzyskich, które zatrudniają 15 tys. prostytutek, w tym 5 tys. pracujących dorywczo.
We wrześniu zespół, którym kieruje Orszagh, przesłał do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście "zawiadomienie o przestępstwie polegającym na kuplerstwie, stręczycielstwie i sutenerstwie".

- Państwo w walce z uciążliwościami prostytucji nie potrafi wykorzystać obowiązujących przepisów - twierdzi Orszagh.

Istniejące przepisy to przede wszystkim art. 204 kodeksu karnego: "Kto
ok. 13,5 tys. prostytutek, w tym ok. 2 tys. tzw. &lt;orig&gt;tirówek&lt;/&gt; i ok. 2,5 tys. cudzoziemek. Wszystkich jednak przebija w wyliczeniach Krzysztof Orszagh, szef zespołu ds. pomocy ofiarom przestępstw przy stołecznym Ratuszu, koordynator działań antyagencyjnych, twierdząc, że w samej Warszawie jest 1500 agencji towarzyskich, które zatrudniają 15 tys. prostytutek, w tym 5 tys. pracujących dorywczo.<br>We wrześniu zespół, którym kieruje Orszagh, przesłał do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście "zawiadomienie o przestępstwie polegającym na &lt;orig&gt;kuplerstwie&lt;/&gt;, stręczycielstwie i sutenerstwie".<br><br>- Państwo w walce z uciążliwościami prostytucji nie potrafi wykorzystać obowiązujących przepisów - twierdzi Orszagh.<br><br>Istniejące przepisy to przede wszystkim art. 204 kodeksu karnego: "Kto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego