Typ tekstu: Książka
Autor: Marek Krajewski
Tytuł: Koniec świata w Breslau
Rok: 2003
Hagenstahla, które przekazywało swoją energię kinetyczną ciału rudej ulicznicy, a następnie - za jej pośrednictwem - korpusowi Elisabeth, tkwiącemu w dole tej skomplikowanej piramidy.
Sophie otworzyła oczy. Przy łóżku stały dwie dziewczynki. Patrzyły teraz już przytomnymi oczami, w których nie było śladów odurzenia ani hipnotycznego odrętwienia. Wtedy baron uderzył w twarz rudowłosą prostytutkę. Na jej policzku pojawiło się wyraźne zaczerwienienie. Von Hagenstahl wziął kolejny zamach. Dziewczynki zadrżały. Łzy napłynęły im do oczu. Bezradne i przerażone, trzymały w zaciśniętych piąstkach białe płatki róż.
- Mamy jeszcze sypać? - zapytała jedna z nich.
Sophie wybuchnęła płaczem.

Wrocław, czwartek 1 grudnia,
godzina druga po południu
- I co? - zapytał
Hagenstahla, które przekazywało swoją energię kinetyczną ciału rudej ulicznicy, a następnie - za jej pośrednictwem - korpusowi Elisabeth, tkwiącemu w dole tej skomplikowanej piramidy.<br>Sophie otworzyła oczy. Przy łóżku stały dwie dziewczynki. Patrzyły teraz już przytomnymi oczami, w których nie było śladów odurzenia ani hipnotycznego odrętwienia. Wtedy baron uderzył w twarz rudowłosą prostytutkę. Na jej policzku pojawiło się wyraźne zaczerwienienie. Von Hagenstahl wziął kolejny zamach. Dziewczynki zadrżały. Łzy napłynęły im do oczu. Bezradne i przerażone, trzymały w zaciśniętych piąstkach białe płatki róż.<br>- Mamy jeszcze sypać? - zapytała jedna z nich.<br>Sophie wybuchnęła płaczem.<br><br>Wrocław, czwartek 1 grudnia, <br>godzina druga po południu<br>- I co? - zapytał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego