Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
stowarzyszenia feministek w fińskim parlamencie, mówi: - Powszechnie twierdzi się, że prostytucja to wolny wybór. Z sondaży i badań wynika wszakże, że prostytutki często są ofiarami międzynarodowych grup przestępczych.

Trudniej odmówić

Sceptycznie do propozycji rządowej nastawione są organizacje chroniące interesy prostytutek.
Według Jaany Kauppinen, szefowej organizacji Protukipiste, od 13 lat wspomagającej prostytutki w dziedzinie socjalnej i zdrowotnej, państwo, które chce zapobiegać eksploatacji prostytutek powinno skoncentrować się raczej na sutenerstwie. - Jeżeli zabroni się kupowania seksu, wpłynie to niekorzystnie na samodzielną działalność kobiet sprzedających seks. W jeszcze wyższym stopniu będą one narażone na samowolę wyzyskiwaczy - twierdzi Jaana Kauppinen.
Szacuje się, że w Finlandii seks
stowarzyszenia feministek w fińskim parlamencie, mówi: &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Powszechnie twierdzi się, że prostytucja to wolny wybór. Z sondaży i badań wynika wszakże, że prostytutki często są ofiarami międzynarodowych grup przestępczych.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Trudniej odmówić&lt;/&gt;<br><br>Sceptycznie do propozycji rządowej nastawione są organizacje chroniące interesy prostytutek.<br>Według &lt;name type="person"&gt;Jaany Kauppinen&lt;/&gt;, szefowej organizacji &lt;name type="org"&gt;Protukipiste&lt;/&gt;, od 13 lat wspomagającej prostytutki w dziedzinie socjalnej i zdrowotnej, państwo, które chce zapobiegać eksploatacji prostytutek powinno skoncentrować się raczej na sutenerstwie. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Jeżeli zabroni się kupowania seksu, wpłynie to niekorzystnie na samodzielną działalność kobiet sprzedających seks. W jeszcze wyższym stopniu będą one narażone na samowolę wyzyskiwaczy&lt;/&gt;&lt;/&gt; - twierdzi &lt;name type="person"&gt;Jaana Kauppinen&lt;/&gt;.<br>Szacuje się, że w &lt;name type="place"&gt;Finlandii&lt;/&gt; seks
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego