Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zakupy kontrolowane i zatrzymanie 27 wytypowanych członków grupy, w tym dwóch starachowickich samorządowców. O 8.26 rano poseł SLD Andrzej Jagiełło ze swojej komórki dzwoni na telefon Mieczysława Sławka, starosty starachowickiego. Mówi mu, że policja planuje zatrzymanie 28 osób. Twierdzi, że wie o tym od wiceszefa MSWiA Zbigniewa Sobotki. Sławek przekazuje słuchawkę wiceprzewodniczącemu rady powiatu, Markowi Basiakowi, z którym poseł kontynuuje rozmowę. Mimo informacji o przecieku policja przeprowadza akcję.
25 kwietnia. Prokurator Sławomir Mielniczuk, prowadzący główne śledztwo w sprawie starachowickiej, wszczyna odrębne postępowanie w sprawie przecieku.
4 lipca. "Rzeczpospolita" ujawnia informacje o przecieku.
6 lipca. Zbigniew Sobotka, wiceszef MSWiA idzie na
zakupy kontrolowane i zatrzymanie 27 wytypowanych członków grupy, w tym dwóch starachowickich samorządowców. O 8.26 rano poseł SLD Andrzej Jagiełło ze swojej komórki dzwoni na telefon Mieczysława Sławka, starosty starachowickiego. Mówi mu, że policja planuje zatrzymanie 28 osób. Twierdzi, że wie o tym od wiceszefa MSWiA Zbigniewa Sobotki. Sławek przekazuje słuchawkę wiceprzewodniczącemu rady powiatu, Markowi Basiakowi, z którym poseł kontynuuje rozmowę. Mimo informacji o przecieku policja przeprowadza akcję.<br>25 kwietnia. Prokurator Sławomir Mielniczuk, prowadzący główne śledztwo w sprawie starachowickiej, wszczyna odrębne postępowanie w sprawie przecieku.<br>4 lipca. "Rzeczpospolita" ujawnia informacje o przecieku.<br>6 lipca. Zbigniew Sobotka, wiceszef MSWiA idzie na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego