Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
wynosząca w latach 1990-1993 ok. 6 wpływów z prywatyzacji kapitałowej, zmalała w latach 1995-1996 do symbolicznego udziału rzędu 0,5, a w ostatnich latach wynosi jedynie kilka milionów złotych rocznie. Oprócz tego występują wpływy "inne", obejmujące np. dodatkowe wpływy z należności wcześniej zlikwidowanych przedsiębiorstw.

4.Koszty prowadzenia procesów przekształceń własnościowych

Określenie kosztów związanych z prowadzeniem procesów przekształceń własnościowych, które można traktować jako jeden z zasadniczych elementów tzw. kosztów transformacji, jest zagadnieniem skomplikowanym zarówno od strony teoretycznej, jak i obliczeniowej. Można tu jedynie mówić o pewnych wielkościach szacunkowych, a nie o dokładnych wyliczeniach.
Koszty prywatyzacji początkowo były bardzo duże - według
wynosząca w latach 1990-1993 ok. 6&lt;symbol desc="per cent"&gt; wpływów z prywatyzacji kapitałowej, zmalała w latach 1995-1996 do symbolicznego udziału rzędu 0,5&lt;symbol desc="per cent"&gt;, a w ostatnich latach wynosi jedynie kilka milionów złotych rocznie. Oprócz tego występują wpływy "inne", obejmujące np. dodatkowe wpływy z należności wcześniej zlikwidowanych przedsiębiorstw.<br><br>&lt;tit&gt;4.Koszty prowadzenia procesów przekształceń własnościowych&lt;/&gt;<br><br>Określenie kosztów związanych z prowadzeniem procesów przekształceń własnościowych, które można traktować jako jeden z zasadniczych elementów tzw. kosztów transformacji, jest zagadnieniem skomplikowanym zarówno od strony teoretycznej, jak i obliczeniowej. Można tu jedynie mówić o pewnych wielkościach szacunkowych, a nie o dokładnych wyliczeniach.<br>Koszty prywatyzacji początkowo były bardzo duże - według
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego