Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
które doprowadziły do uznania Programu rozwoju bibliotekarstwa polskiego do 1990 r. jako krajowego programu działania oraz przyspieszenia jego realizacji.
Inne wnioski dotyczyły spraw związanych z właściwym zaopatrzeniem bibliotek w wydawnictwa krajowe i zagraniczne, budownictwa bibliotecznego, sprzętu bibliotecznego, polityki gromadzenia i opracowania, rozwoju działalności informacyjnej, koordynowania prac bibliotekoznawczych i informacyjnych, skodyfikowania przepisów prawnych dotyczących bibliotekarstwa.
Wśród zagadnień socjalno-bytowych przeważają postulaty dotyczące sporządzenia nowej siatki płac, preferującej wykształcenie i staż pracy, ale jednocześnie ułatwiającej awans młodym bibliotekarzom.
Proponowano zmiany w przyznawaniu dodatków za pracę w warunkach szkodliwych i uciążliwych dla zdrowia, dodatku zmianowego, dodatku za stopnie naukowe, za znajomość języków obcych, gratyfikacji jubileuszowych
które doprowadziły do uznania &lt;hi rend="italic"&gt;Programu rozwoju bibliotekarstwa polskiego do 1990 r.&lt;/hi&gt; jako krajowego programu działania oraz przyspieszenia jego realizacji. &lt;page nr=261&gt;<br>Inne wnioski dotyczyły spraw związanych z właściwym zaopatrzeniem bibliotek w wydawnictwa krajowe i zagraniczne, budownictwa bibliotecznego, sprzętu bibliotecznego, polityki gromadzenia i opracowania, rozwoju działalności informacyjnej, koordynowania prac bibliotekoznawczych i informacyjnych, skodyfikowania przepisów prawnych dotyczących bibliotekarstwa.<br>Wśród zagadnień socjalno-bytowych przeważają postulaty dotyczące sporządzenia nowej siatki płac, preferującej wykształcenie i staż pracy, ale jednocześnie ułatwiającej awans młodym bibliotekarzom.<br>Proponowano zmiany w przyznawaniu dodatków za pracę w warunkach szkodliwych i uciążliwych dla zdrowia, dodatku zmianowego, dodatku za stopnie naukowe, za znajomość języków obcych, gratyfikacji jubileuszowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego