Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
Mnożnik wydatków konsumpcyjnych jest - jak wynika z równania (9.35) - taki sam, jak mnożnik inwestycyjny.
Czytelnicy zaznajomieni z rachunkiem różniczkowym łatwo uświadomią sobie, że mnożnik (zarówno inwestycyjny jak i konsumpcyjny) jest po prostu pochodną poziomu dochodu narodowego w stanie równowagi określonego w równaniu (9.29) względem odpowiednich wydatków autonomicznych. W przypadku mnożnika inwestycyjnego (w tym przypadku Ca jest wielkością stałą), mamy więc:



Do tej pory omawialiśmy mnożnikowe efekty inwestycji odwołując się do funkcji agregatowego popytu. Do takich samych wyników prowadzi analiza dochodu od strony równowagi inwestycji i oszczędności. Ilustrację graficzną takiej analizy zawiera rys. 9.11.

Zaznaczono na nim proste ilustrujące
Mnożnik wydatków konsumpcyjnych jest - jak wynika z równania (9.35) - taki sam, jak mnożnik inwestycyjny.<br>Czytelnicy zaznajomieni z rachunkiem różniczkowym łatwo uświadomią sobie, że mnożnik (zarówno inwestycyjny jak i konsumpcyjny) jest po prostu pochodną poziomu dochodu narodowego w stanie równowagi określonego w równaniu (9.29) względem odpowiednich wydatków autonomicznych. W przypadku mnożnika inwestycyjnego (w tym przypadku Ca jest wielkością stałą), mamy więc: <br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Do tej pory omawialiśmy mnożnikowe efekty inwestycji odwołując się do funkcji agregatowego popytu. Do takich samych wyników prowadzi analiza dochodu od strony równowagi inwestycji i oszczędności. Ilustrację graficzną takiej analizy zawiera rys. 9.11.<br><br>Zaznaczono na nim proste ilustrujące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego