Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Kulma Piotr
Tytuł: strona o judaizmie
Rok wydania: 2005
Rok powstania: 2000
krzyżowych, powstanie w getcie warszawskim. Dlatego też jest to okres żałoby, w którym należy unikać radosnych uroczystości.
Za czasów Świątyni Szawuot było świętem rolniczym. Wierni pielgrzymowali do Światyni, aby złożyć tam pierwsze dojrzałe płody rolne. Tradycyjnie było ich siedem rodzajów: jęczmień, pszenica, oliwki, daktyle, granaty, figi i winogrona. Do tego przyprowadzano również zwierzęta. Dary - po złożeniu ich w ofierze - przeznaczane były na wspólną uroczysta ucztę, w której uczestniczyli wszyscy niezależnie od statusu społecznego czy majątkowego. W czasie Szawuot panowała atmosfera radości, praca była zabroniona.
Obyczaje
Noc poprzedzającą święto powinno się spędzać studiując Torę i Talmud. Tradycja ta wywodzi się z opowieści
krzyżowych, powstanie w getcie warszawskim. Dlatego też jest to okres żałoby, w którym należy unikać radosnych uroczystości.<br>Za czasów Świątyni Szawuot było świętem rolniczym. Wierni pielgrzymowali do Światyni, aby złożyć tam pierwsze dojrzałe płody rolne. Tradycyjnie było ich siedem rodzajów: jęczmień, pszenica, oliwki, daktyle, granaty, figi i winogrona. Do tego przyprowadzano również zwierzęta. Dary - po złożeniu ich w ofierze - przeznaczane były na wspólną uroczysta ucztę, w której uczestniczyli wszyscy niezależnie od statusu społecznego czy majątkowego. W czasie Szawuot panowała atmosfera radości, praca była zabroniona.<br>&lt;tit&gt;Obyczaje&lt;/&gt;<br>Noc poprzedzającą święto powinno się spędzać studiując Torę i Talmud. Tradycja ta wywodzi się z opowieści
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego