Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
gospodarować energią, której naturalne źródła dramatycznie się kurczą. Podbój kosmosu jest w obliczu tego problemu sprawą doprawdy drugorzędną.
Naukowcy z Rice's Carbon Nanotechnology Laboratory świetnie sobie z tego zdają sprawę. Szef projektu Richard Smalley jest przekonany, że kiedyś przewody z nanorurek, zwane też kablami kwantowymi, oplotą całą ziemię. W wersji przystosowanej do przesyłu wysokich energii cienkie i mocne jak żyłka wędkarska, a przy tym bardzo lekkie, nie będą wymagały wielkich, stalowych konstrukcji nośnych. W wersji podstawowej bardziej filigranowe niż babie lato kable kwantowe będą zasilać zarówno miniaturowe czujniki, jak i urządzenia powszechnego użytku. Docelowo mają być bowiem tanie w produkcji.

Czy
gospodarować energią, której naturalne źródła dramatycznie się kurczą. Podbój kosmosu jest w obliczu tego problemu sprawą doprawdy drugorzędną. <br>Naukowcy z Rice's Carbon Nanotechnology Laboratory świetnie sobie z tego zdają sprawę. Szef projektu Richard Smalley jest przekonany, że kiedyś przewody z nanorurek, zwane też kablami kwantowymi, oplotą całą ziemię. W wersji przystosowanej do przesyłu wysokich energii cienkie i mocne jak żyłka wędkarska, a przy tym bardzo lekkie, nie będą wymagały wielkich, stalowych konstrukcji nośnych. W wersji podstawowej bardziej filigranowe niż babie lato kable kwantowe będą zasilać zarówno miniaturowe czujniki, jak i urządzenia powszechnego użytku. Docelowo mają być bowiem tanie w produkcji. <br><br>Czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego