Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Davida Bowie czy zespoły punkrockowe z lat 70.

Może i był jakiś wpływ na Davida Bowie, ale punk? Nie miałem z tym towarzystwem żadnego kontaktu, nie widzę też znaczących pokrewieństw estetycznych.

Pisano jednak, że Velvet Underground i pańska twórczość z pierwszej połowy lat 70. w dużym stopniu uformowała styl twórców punkowej rebelii.

Któż tak pisał?

Na przykład angielski socjolog Dick Hebdige, który pańskie projekty z tamtych czasów nazwał "protopunkiem". Nie zgadza się pan z tym?

Nie zgadzam się. Nigdy nie pisałem piosenek, które mogłyby być manifestami. Nie starałem się i nie staram myśleć na skróty. Owszem, zdarzało mi się grać bardzo
Davida Bowie czy zespoły punkrockowe z lat 70.<br><br>Może i był jakiś wpływ na Davida Bowie, ale punk? Nie miałem z tym towarzystwem żadnego kontaktu, nie widzę też znaczących pokrewieństw estetycznych.<br><br>Pisano jednak, że Velvet Underground i pańska twórczość z pierwszej połowy lat 70. w dużym stopniu uformowała styl twórców punkowej rebelii.<br><br>Któż tak pisał?<br><br>Na przykład angielski socjolog Dick Hebdige, który pańskie projekty z tamtych czasów nazwał &lt;orig&gt;"protopunkiem"&lt;/&gt;. Nie zgadza się pan z tym?<br><br>Nie zgadzam się. Nigdy nie pisałem piosenek, które mogłyby być manifestami. Nie starałem się i nie staram myśleć na skróty. Owszem, zdarzało mi się grać bardzo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego