Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
rządu. Pogłowie owiec poleciało, hodowcy przerzucili się na trzodę i bydło, no i dziś choć moglibyśmy więcej sprzedawać, nie ma jagniąt - twierdzi Janczy.
Eksport owiec rozpoczął się w 1985 roku - od 2,5 tys. sztuk jagniąt. -Na przełomie lat 80 i 90 mogliśmy eksportować 100 - 150 tys. sztuk, ale kontygent puszczał jedynie 40 tys. - mówi dyrektor ZHOiK.
Teraz za pośrednictwem związku wysyłanych jest do Włoch także 40 tys, jagniąt. Przeważająca większość pochodzi od hodowców z powiatu nowotarskiego. Zdaniem Janczego zaspakaja to możliwości produkcyjne hodowców owiec.

Na rodzimym stole

Tak ceniona we Włoszech podhalańska jagnięcina nie cieszy się zupełnie powodzeniem w naszym
rządu. Pogłowie owiec poleciało, hodowcy przerzucili się na trzodę i bydło, no i dziś choć moglibyśmy więcej sprzedawać, nie ma jagniąt - twierdzi Janczy.<br>Eksport owiec rozpoczął się w 1985 roku - od 2,5 tys. sztuk jagniąt. -Na przełomie lat 80 i 90 mogliśmy eksportować 100 - 150 tys. sztuk, ale kontygent puszczał jedynie 40 tys. - mówi dyrektor ZHOiK.<br>Teraz za pośrednictwem związku wysyłanych jest do Włoch także 40 tys, jagniąt. Przeważająca większość pochodzi od hodowców z powiatu nowotarskiego. Zdaniem Janczego zaspakaja to możliwości produkcyjne hodowców owiec.<br><br>&lt;tit&gt;Na rodzimym stole&lt;/&gt;<br><br>Tak ceniona we Włoszech podhalańska jagnięcina nie cieszy się zupełnie powodzeniem w naszym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego