Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niechlujstwo. Wpływ na te pozytywne zmiany w wizerunku Polski ma prawie na pewno to, co nas dziś łączy z Czechami i Słowakami: integracja europejska. Dopiero Unia zbliżyła do siebie braci Słowian i chwała jej za to.

Choć w nowych słowiańskich demokracjach próby współpracy politycznej i gospodarczej (np. idea wyszehradzka) wychodzą rachitycznie, cel strategiczny - pełne członkostwo w Unii Europejskiej - pracuje na korzyść zbliżenia między naszymi narodami. Echa antyzachodniej wersji panslawizmu odzywają się jeszcze tylko wśród zatwardziałych komunistów lub w sektach odgrzewających kult słowiańskich bogów, bo chrześcijaństwo uważały za produkt znienawidzonego Zachodu. Podobne sekty przed II wojną światową sympatyzowały z faszyzmem.
W tych
niechlujstwo. Wpływ na te pozytywne zmiany w wizerunku Polski ma prawie na pewno to, co nas dziś łączy z Czechami i Słowakami: integracja europejska. Dopiero Unia zbliżyła do siebie braci Słowian i chwała jej za to.<br><br>Choć w nowych słowiańskich demokracjach próby współpracy politycznej i gospodarczej (np. idea wyszehradzka) wychodzą rachitycznie, cel strategiczny - pełne członkostwo w Unii Europejskiej - pracuje na korzyść zbliżenia między naszymi narodami. Echa antyzachodniej wersji panslawizmu odzywają się jeszcze tylko wśród zatwardziałych komunistów lub w sektach odgrzewających kult słowiańskich bogów, bo chrześcijaństwo uważały za produkt znienawidzonego Zachodu. Podobne sekty przed II wojną światową sympatyzowały z faszyzmem.<br>W tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego