Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Niedzicę, Jezioro Czorsztyńskie, Chochołów. Kontakty na targach zaowocowały zapowiedzią wizyty francuskich dziennikarzy, którzy przyjadą na Podhale jesienią, by zebrać materiały do promocji trasy Kraków-Zakopane.
(aza)Kaplica "U Baśki"

Już wkrótce w nowotarskim magistracie powstanie kaplica, w której codziennie przed pracą odprawiane będą nabożeństwa dla urzędników. Taką uchwałę podjęli miejscy rajcowie na ostatniej sesji.
Kaplica powstanie w piwnicach magistratu, gdzie teraz mieści się Jadłodajnia "U Baśki". Msze odprawiane będą dopiero po wakacjach, ponieważ salę czeka gruntowny remont. Ołtarz zobowiązał się wykonać Marek Szala, autor papieskiego ołtarza pod Krokwią. Jak zapewnia burmistrz Marek Fryźlewicz, na remont i wyposażenie kaplicy nie zostanie z
Niedzicę, Jezioro Czorsztyńskie, Chochołów. Kontakty na targach zaowocowały zapowiedzią wizyty francuskich dziennikarzy, którzy przyjadą na Podhale jesienią, by zebrać materiały do promocji trasy Kraków-Zakopane.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kaplica "U Baśki"&lt;/tit&gt;<br><br>Już wkrótce w nowotarskim magistracie powstanie kaplica, w której codziennie przed pracą odprawiane będą nabożeństwa dla urzędników. Taką uchwałę podjęli miejscy rajcowie na ostatniej sesji.<br>Kaplica powstanie w piwnicach magistratu, gdzie teraz mieści się Jadłodajnia "U Baśki". Msze odprawiane będą dopiero po wakacjach, ponieważ salę czeka gruntowny remont. Ołtarz zobowiązał się wykonać Marek Szala, autor papieskiego ołtarza pod Krokwią. Jak zapewnia burmistrz Marek Fryźlewicz, na remont i wyposażenie kaplicy nie zostanie z
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!