Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.22 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mury.

Trylogia, "Najdalszy brzeg" Ursuli K. Le Guin
Stoi u mnie na drugim miejscu, zaraz po Tolkienie. Bo też i Ziemiomorze, archipelag wysp, to fantastyczna kraina porównywalna ze Śródziemiem Tolkiena. Wraz z bohaterem, młodym czarodziejem Gedem, czytelnik celebruje "rytuał przejścia". Cykl mądry, smutny, czasem gorzki... I przepięknie napisany.

"Był sobie raz na zawsze król" T.H. White'a
To kamień milowy fantasy. Tytułowy król to Artur Pendragon, ten, który wyrwał z kamienia miecz Ekskalibur, został władcą Brytanii i panem na zamku Kamelot, czyli nieśmiertelny mit arturiański. Książka White'a wchłonęła wszystkie wersje tego mitu.

Cykl "Kroniki Amberu" Rogera Zelazny'ego
Oparty na jednym genialnym pomyśle, będący
mury.<br><br>&lt;tit1&gt;Trylogia, "Najdalszy brzeg" Ursuli K. Le Guin&lt;/&gt;<br>Stoi u mnie na drugim miejscu, zaraz po Tolkienie. Bo też i Ziemiomorze, archipelag wysp, to fantastyczna kraina porównywalna ze Śródziemiem Tolkiena. Wraz z bohaterem, młodym czarodziejem Gedem, czytelnik celebruje "rytuał przejścia". Cykl mądry, smutny, czasem gorzki... I przepięknie napisany.<br><br>&lt;tit1&gt;"Był sobie raz na zawsze król" T.H. White'a&lt;/&gt;<br>To kamień milowy fantasy. Tytułowy król to Artur Pendragon, ten, który wyrwał z kamienia miecz Ekskalibur, został władcą Brytanii i panem na zamku Kamelot, czyli nieśmiertelny mit arturiański. Książka White'a wchłonęła wszystkie wersje tego mitu.<br><br>&lt;tit1&gt;Cykl "Kroniki Amberu" Rogera Zelazny'ego&lt;/&gt;<br>Oparty na jednym genialnym pomyśle, będący
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego