Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
w stanie związanym. Wtedy emisja fotonu jest bardziej prawdopodobna niż neutronu czy cząstki : ((...)) Przykładem reakcji ((...)) jest znowu jeden z wariantów reakcji (4.4-13), w którym jądro ((...)) jest trwałe ((...))
Inne przykłady: ((...))
Emitowane fotony mają bardzo często dużą energię i mogą być wykorzystywane w innych reakcjach jądrowych.
Wszystkie trzy wyżej podane reakcje protonów: ((...)) należą wraz z rozpraszaniem ((...)) do reakcji niskoenergetycznych. Przykładem konkurencyjnego zachodzenia reakcji niskoenergetycznych w jednej tarczy jest bombardowanie wapnia ((...)) ((...)) Reakcje tego rodzaju, przy dostatecznie dużych energiach protonów, mogą przebiegać na zasadzie bezpośredniego oddziaływania, bez utworzenia jądra złożonego. Mówimy o tym w następnym punkcie.
Natomiast w tym punkcie, poświęconym protonom, podamy
w stanie związanym. Wtedy emisja fotonu jest bardziej prawdopodobna niż neutronu czy cząstki : ((...)) Przykładem reakcji ((...)) jest znowu jeden z wariantów reakcji (4.4-13), w którym jądro ((...)) jest trwałe ((...))<br> Inne przykłady: ((...))<br> Emitowane fotony mają bardzo często dużą energię i mogą być wykorzystywane w innych reakcjach jądrowych.<br> Wszystkie trzy wyżej podane reakcje protonów: ((...)) należą wraz z rozpraszaniem ((...)) do reakcji niskoenergetycznych. Przykładem konkurencyjnego zachodzenia reakcji niskoenergetycznych w jednej tarczy jest bombardowanie wapnia ((...)) ((...)) Reakcje tego rodzaju, przy dostatecznie dużych energiach protonów, mogą przebiegać na zasadzie bezpośredniego oddziaływania, bez utworzenia jądra złożonego. Mówimy o tym w następnym punkcie.<br> Natomiast w tym punkcie, poświęconym protonom, podamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego