Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
pracy) nie ma optyki równego dystansu. Papież pisze w owej encyklice, że „zasada własności przyjmowana przez Kościół różni się radykalnie od programu kolektywizmu głoszonego przez marksizm (...), różni się ona równocześnie od programu kapitalizmu (...), ale różnica polega na sposobie rozumienia samego prawa własności", albo że stanowisko "sztywnego kapitalizmu" domaga się reform, ale nie można ich dokonać przez likwidację prywatnej własności środków produkcji.
Jednym słowem, zdaniem Ojca, Kościół potępiał socjalizm, a do kapitalizmu odnosił się jedynie z rezerwą? Z czego wynika ta różnica w traktowaniu socjalizmu i kapitalizmu?
Wystarczy do jednego i do drugiego systemu przyłożyć homometr i obejrzeć jego wskazania. Bardzo
pracy) nie ma optyki równego dystansu. Papież pisze w owej encyklice, że &lt;q&gt;&#132;zasada własności przyjmowana przez Kościół różni się radykalnie od programu kolektywizmu głoszonego przez marksizm (...), różni się ona równocześnie od programu kapitalizmu (...), ale różnica polega na sposobie rozumienia samego prawa własności"&lt;/&gt;, albo że stanowisko "sztywnego kapitalizmu" domaga się reform, ale nie można ich dokonać przez likwidację prywatnej własności środków produkcji.<br>Jednym słowem, zdaniem Ojca, Kościół potępiał socjalizm, a do kapitalizmu odnosił się jedynie z rezerwą? Z czego wynika ta różnica w traktowaniu socjalizmu i kapitalizmu?<br>Wystarczy do jednego i do drugiego systemu przyłożyć homometr i obejrzeć jego wskazania. Bardzo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego