Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
w zakresie prywatyzacji bezpośredniej jak administracja wojewódzka posiadały także inne organy założycielskie, przede wszystkim ministerstwa branżowe. W każdym przypadku wnioski organów założycielskich dotyczące prywatyzacji bezpośredniej były akceptowane przez Ministerstwo Przekształceń Własnościowych.
Od stycznia 1997r., tj. po wejściu w życie rozporządzenia RM wydanego na podstawie art. 16 ustawy - Przepisy wprowadzające ustawy reformujące funkcjonowanie gospodarki i administracji publicznej (Dz.U. z 1996r., nr 157, poz. 790), Minister Skarbu Państwa przejął od wojewodów nadzór nad umowami prywatyzacji bezpośredniej.

5.Inne instytucje związane z prywatyzacją

5.1.Rada Przekształceń Własnościowych

Ustawa o utworzeniu urzędu Ministra Przekształceń Własnościowych z lipca 1990r. powoływała w art. 5 Radę
w zakresie prywatyzacji bezpośredniej jak administracja wojewódzka posiadały także inne organy założycielskie, przede wszystkim ministerstwa branżowe. W każdym przypadku wnioski organów założycielskich dotyczące prywatyzacji bezpośredniej były akceptowane przez Ministerstwo Przekształceń Własnościowych.<br>Od stycznia 1997r., tj. po wejściu w życie rozporządzenia RM wydanego na podstawie art. 16 ustawy - Przepisy wprowadzające ustawy reformujące funkcjonowanie gospodarki i administracji publicznej (Dz.U. z 1996r., nr 157, poz. 790), Minister Skarbu Państwa przejął od wojewodów nadzór nad umowami prywatyzacji bezpośredniej.<br><br>&lt;tit&gt;5.Inne instytucje związane z prywatyzacją&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;5.1.Rada Przekształceń Własnościowych&lt;/&gt;<br><br>Ustawa o utworzeniu urzędu Ministra Przekształceń Własnościowych z lipca 1990r. powoływała w art. 5 Radę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego