Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.09
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
napisane, że świątynia grozi zawaleniem, proboszcz, tak na wszelki wypadek, zabytki ruchome - rzeźby, chrzcielnice, zgromadził w pobliskim pałacu, a później wywiózł do Bytnicy. Msze zaczęto odprawiać w wiejskiej świetlicy.
Przysłowiowa złotówka
Jak przyznają, nawet najwierniejsi wówczas stracili ducha. I cytując jednego z mieszkańców:
- Gdyby nie Kalinowska z dworku...
- Jestem osobą religijną, ale nie tylko dlatego postanowiłam to zrobić - opowiada właścicielka mieszczącego się w miejscowym pałacyku gospodarstwa agroturystycznego M. Kalinowska. - Kościółek zapewnia tej wsi integralność, skupia mieszkańców. Od wieków, wraz z pałacem, była to oś codziennego życia.
Jedni dali 200 zł, inni 10 zł lub nawet przysłowiową złotówkę. Trochę trafiło z funduszu
napisane, że świątynia grozi zawaleniem, proboszcz, tak na wszelki wypadek, zabytki ruchome - rzeźby, chrzcielnice, zgromadził w pobliskim pałacu, a później wywiózł do Bytnicy. Msze zaczęto odprawiać w wiejskiej świetlicy.<br>&lt;tit&gt;Przysłowiowa złotówka&lt;/&gt;<br>Jak przyznają, nawet najwierniejsi wówczas stracili ducha. I cytując jednego z mieszkańców: <br>- Gdyby nie Kalinowska z dworku... <br>- Jestem osobą religijną, ale nie tylko dlatego postanowiłam to zrobić - opowiada właścicielka mieszczącego się w miejscowym pałacyku gospodarstwa agroturystycznego M. Kalinowska. - Kościółek zapewnia tej wsi integralność, skupia mieszkańców. Od wieków, wraz z pałacem, była to oś codziennego życia. <br>Jedni dali 200 zł, inni 10 zł lub nawet przysłowiową złotówkę. Trochę trafiło z funduszu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego