Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.
Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.
Wycofują się z życia rodzinnego, izolują, unikają konfrontacji. Pochłonięte są światem swoich fantazji, lektur, marzeń. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych, nie buntują się, są zamknięte w sobie, niepewne.
"Zagubione dziecko" przed awanturami i brakiem poczucia bezpieczeństwa ucieka w samotność i marzycielstwo. Trudności kontaktowania się z realnym światem oraz ból, który temu towarzyszy, mogą wyzwolić różne sposoby
opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.<br>Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.<br>Wycofują się z życia rodzinnego, izolują, unikają konfrontacji. Pochłonięte są światem swoich fantazji, lektur, marzeń. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych, nie buntują się, są zamknięte w sobie, niepewne.<br>"Zagubione dziecko" przed awanturami i brakiem poczucia bezpieczeństwa ucieka w samotność i marzycielstwo. Trudności kontaktowania się z realnym światem oraz ból, który temu towarzyszy, mogą wyzwolić różne sposoby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego