Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
w szczególności dla nowo odkrywanych cząstek, do których utworzenia potrzebne są wielkie energie, masy określa się w gigaelektronowoltach (GeV).
Liczba barionowa charakteryzuje cząstki w ten sposób, że dla wszystkich barionów ma wartość +1, dla antybarionów -1, a dla wszystkich cząstek lżejszych od nukleonu - wartość 0. Liczba barionowa układu złożonego jest równa sumie liczb barionowych jego składników. Generalnie obowiązuje zasada zachowania liczby barionowej dla oddziaływań między barionami. Zasada ta nie jest jednak zachowana w procesach anihilacji barionów z ich antycząstkami.
Przewidywania występowania procesów z niezachowaniem liczby barionowej prowadzą do intensywnych badań nad możliwością rozpadu protonu, analogicznie do rozpadu swobodnego neutronu.

1.2
w szczególności dla nowo odkrywanych cząstek, do których utworzenia potrzebne są wielkie energie, masy określa się w gigaelektronowoltach (GeV).<br> Liczba barionowa charakteryzuje cząstki w ten sposób, że dla wszystkich barionów ma wartość +1, dla antybarionów -1, a dla wszystkich cząstek lżejszych od nukleonu - wartość 0. Liczba barionowa układu złożonego jest równa sumie liczb barionowych jego składników. Generalnie obowiązuje zasada zachowania liczby barionowej dla oddziaływań między barionami. Zasada ta nie jest jednak zachowana w procesach anihilacji barionów z ich antycząstkami. <br> Przewidywania występowania procesów z niezachowaniem liczby barionowej prowadzą do intensywnych badań nad możliwością rozpadu protonu, analogicznie do rozpadu swobodnego neutronu.<br><br>&lt;tit&gt;1.2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego