Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
założyć, że jest ona przyłożona do krawędzi tnącej łyżki koparki. Na rysunku 6.13 jest to punkt F. Kierunek siły odspajania może się zmieniać w zależności od lokalnego ukształtowania urobiska. Jeśli układ jest w równowadze, to prosta wyznaczająca kierunek tej siły musi przechodzić przez punkt Q.
Siły te wzajemnie się równoważą i można to zapisać w postaci następującego wektorowego równania równowagi:

Na rysunku 6.13 zostały poprowadzone proste HFM, HBM i HFC. Są to hodografy sił granicznych. Na ich podstawie, dla danej konfiguracji członów osprzętu, można określić graniczne wartości siły odspajania RF oraz reakcji podłoża RB.
Hodografy HFM i HBM przecinają
założyć, że jest ona przyłożona do krawędzi tnącej łyżki koparki. Na rysunku 6.13 jest to punkt F. Kierunek siły odspajania może się zmieniać w zależności od lokalnego ukształtowania urobiska. Jeśli układ jest w równowadze, to prosta wyznaczająca kierunek tej siły musi przechodzić przez punkt Q.<br>Siły te wzajemnie się równoważą i można to zapisać w postaci następującego wektorowego równania równowagi:<br>&lt;gap&gt;<br>Na rysunku 6.13 zostały poprowadzone proste HFM, HBM i HFC. Są to hodografy sił granicznych. Na ich podstawie, dla danej konfiguracji członów osprzętu, można określić graniczne wartości siły odspajania RF oraz reakcji podłoża RB.<br>Hodografy HFM i HBM przecinają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego