Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dwutygodnik Szczecinecki Temat
Nr: 329
Miejsce wydania: Szczecinek
Rok: 2002
Słońce w swym ruchu rocznym po niebieskiej sferze osiągnęło punkt jesiennej równonocy wstępując jednocześnie w zodiakalny znak Wagi. Punkt ten zwany punktem Wagi leży na ekliptyce w miejscu jej przecięcia z niebieskim równikiem. Nasza gwiazda, która wiosną i latem wędrowała w swym pozornym ruchu przez północną półkulę nieba, przekraczając równik rozpoczyna swą drogę na południowej, podrównikowej części. Z tym momentem dla mieszkańców północnej półkuli Ziemi rozpoczyna się jesień.
Prostopadłe usytuowanie ziemskich biegunów w przestrzeni kosmicznej względem promieni słonecznych sprawia, iż na całym naszym globie noc z 22 na 23 września trwa nieomal dokładnie 12 godzin. Tyle samo trwał pierwszy dzień jesieni
Słońce w swym ruchu rocznym po niebieskiej sferze osiągnęło punkt jesiennej równonocy wstępując jednocześnie w zodiakalny znak Wagi. Punkt ten zwany punktem Wagi leży na ekliptyce w miejscu jej przecięcia z niebieskim równikiem. Nasza gwiazda, która wiosną i latem wędrowała w swym pozornym ruchu przez północną półkulę nieba, przekraczając równik rozpoczyna swą drogę na południowej, podrównikowej części. Z tym momentem dla mieszkańców północnej półkuli Ziemi rozpoczyna się jesień. <br> Prostopadłe usytuowanie ziemskich biegunów w przestrzeni kosmicznej względem promieni słonecznych sprawia, iż na całym naszym globie noc z 22 na 23 września trwa nieomal dokładnie 12 godzin. Tyle samo trwał pierwszy dzień jesieni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!