Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy religijne
Rok: 1999
Nicei, w 325 roku, postanowił obchodzić tę Uroczystość w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Jest to więc tzw. święto ruchome, od którego zależą daty innych świąt Okresu Wielkanocnego.
Zmartwychwstanie Pańskie jest największym świętem chrześcijaństwa (z tego też powodu każda niedziela jest echem tego wydarzenia - "Małą Wielkanocą"). Uroczystość ta rozpoczyna się w Noc Paschalną - noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Noc tę rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę WIELKA NOC, bowiem w sposób sakramentalny, mocą Ducha Świętego przeżywamy i rozważamy najważniejszą tajemnicę naszej wiary. Jest nią przejście Chrystusa ze śmierci do życia - Z MARTWYCH WSTANIE.
Głównymi elementami liturgii są
Nicei, w 325 roku, postanowił obchodzić tę Uroczystość w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Jest to więc tzw. święto ruchome, od którego zależą daty innych świąt Okresu Wielkanocnego.<br>Zmartwychwstanie Pańskie jest największym świętem chrześcijaństwa (z tego też powodu każda niedziela jest echem tego wydarzenia - "Małą Wielkanocą"). Uroczystość ta rozpoczyna się w Noc Paschalną - noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Noc tę rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę WIELKA NOC, bowiem w sposób sakramentalny, mocą Ducha Świętego przeżywamy i rozważamy najważniejszą tajemnicę naszej wiary. Jest nią przejście Chrystusa ze śmierci do życia - Z MARTWYCH WSTANIE.<br>Głównymi elementami liturgii są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego