Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
głównie na cel grupy i bada, czy zmierza ona we właściwym kierunku. Często koryguje chaotyczną na ogół działalność "aktywisty", a czasem mu się przeciwstawia. Jest zwykle niezależną, autonomiczną jednostką, umiejącą nabrać dystansu wobec bieżącej sytuacji.

Lider emocjonalny. To ten, kto przede wszystkim dobrze wyczuwa atmosferę emocjonalną w grupie. Potrafi adekwatnie rozpoznawać i nazywać uczucia. Ma dobry "słuch emocjonalny", choć czasem nie potrafi precyzyjnie werbalizować. Stara się również o bliskość emocjonalną w grupie. Często przeciwstawia się "aktywiście", mówiąc na przykład: "Czy nie widzisz, że nikt nie ma ochoty na to, co proponujesz?"

Inne role

Szara eminencja. Jest to rola podobna do ról
głównie na cel grupy i bada, czy zmierza ona we właściwym kierunku. Często koryguje chaotyczną na ogół działalność "aktywisty", a czasem mu się przeciwstawia. Jest zwykle niezależną, autonomiczną jednostką, umiejącą nabrać dystansu wobec bieżącej sytuacji.<br><br> Lider emocjonalny. To ten, kto przede wszystkim dobrze wyczuwa atmosferę emocjonalną w grupie. Potrafi adekwatnie rozpoznawać i nazywać uczucia. Ma dobry "słuch emocjonalny", choć czasem nie potrafi precyzyjnie werbalizować. Stara się również o bliskość emocjonalną w grupie. Często przeciwstawia się "aktywiście", mówiąc na przykład: "Czy nie widzisz, że nikt nie ma ochoty na to, co proponujesz?"<br><br>&lt;tit&gt;Inne role&lt;/&gt;<br><br> Szara eminencja. Jest to rola podobna do ról
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego