Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
do niszczenia samolotów nawet na tle ziemi.
Znaczącej zmianie jakościowej uległy także środki obrony powietrznej. Jeszcze w latach 70. w ich ugrupowaniu występowały czasem nawet dość rozległe, "strefy martwe", szczególnie w przedziale wysokości 250-600 m, a w niektórych podgórskich i górzystych rejonach nawet 2000 metrów. To tam właśnie samoloty rozpoznawcze (Libia, Afganistan) mogły bez specjalnych obaw pokonywać naziemne środki OPL przeciwnika.
W systemach obrony powietrznej lat 90. strefy te uległy albo całkowitej likwidacji, albo skutecznemu zmniejszeniu. To właśnie także stąd dotychczas bezpieczny lot do obiektów rozpoznania na małej wysokości stał się o wiele trudniejszy i mniej efektywny.
Wyjście z tej
do niszczenia samolotów nawet na tle ziemi.<br>Znaczącej zmianie jakościowej uległy także środki obrony powietrznej. Jeszcze w latach 70. w ich ugrupowaniu występowały czasem nawet dość rozległe, "strefy martwe", szczególnie w przedziale wysokości 250-600 m, a w niektórych podgórskich i górzystych rejonach nawet 2000 metrów. To tam właśnie samoloty rozpoznawcze (Libia, Afganistan) mogły bez specjalnych obaw pokonywać naziemne środki OPL przeciwnika.<br>W systemach obrony powietrznej lat 90. strefy te uległy albo całkowitej likwidacji, albo skutecznemu zmniejszeniu. To właśnie także stąd dotychczas bezpieczny lot do obiektów rozpoznania na małej wysokości stał się o wiele trudniejszy i mniej efektywny.<br>Wyjście z tej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego