Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
tylko, że bez opanowania sztuki języka pisanego nie mielibyśmy ani laserowego dysku ani taśmy. Tak już będzie do końca istnienia tego, co my, ludzie nazywamy tak dumnie cywilizacją. Z książek będą brali elementarne i twórcze początki przyszli konstruktorzy laserów i temu podobnych skrótów myślowo-słownych.
Z książek, polskich książek, my, rozproszeni po całym świecie czerpiemy jak z życiodajnego źródła, czerpiemy wiarę, piękno, nadzieję.
Tym, którzy to źródło zapełniają czystą wodą polskiego języka, ludziom Biblioteki Polskiej Millennium w Los Angeles, w imieniu tysięcy czytelników mówię serdeczne Bóg Zapłać.

Los Angeles, Kalifornia, lipiec 1987




JAN STANISŁAW WITKIEWICZ

POLSKA KSIĄŻKA W SZWAJCARII


Pisząc o
tylko, że bez opanowania sztuki języka pisanego nie mielibyśmy ani laserowego dysku ani taśmy. Tak już będzie do końca istnienia tego, co my, ludzie nazywamy tak dumnie cywilizacją. Z książek będą brali elementarne i twórcze początki przyszli konstruktorzy laserów i temu podobnych skrótów myślowo-słownych.<br>Z książek, polskich książek, my, rozproszeni po całym świecie czerpiemy jak z życiodajnego źródła, czerpiemy wiarę, piękno, nadzieję.<br>Tym, którzy to źródło zapełniają czystą wodą polskiego języka, ludziom Biblioteki Polskiej Millennium w Los Angeles, w imieniu tysięcy czytelników mówię serdeczne Bóg Zapłać.<br><br>Los Angeles, Kalifornia, lipiec 1987&lt;/&gt;<br><br><br><br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;au&gt;JAN STANISŁAW WITKIEWICZ&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;POLSKA KSIĄŻKA W SZWAJCARII&lt;/&gt;<br><br><br>Pisząc o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego