Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
RpA i RpB), jak i dla ciągu zamkniętego powinien być spełniony warunek

Jeżeli warunek ten jest spełniony, przystępujemy do wyrównania obserwacji, jeżeli nie jest spełniony, pomiar należy powtórzyć.
Wyniki pomiarów i wyrównania ciągu niwelacyjnego, pomiędzy dwoma reperami przedstawione są przykładowo w tablicy 2.1.
Jak widać z tego przykładu odchyłkę rozrzuca się na poszczególne średnie różnice wysokości. W tym celu dzieli się przez liczbę średnich różnic, przy czym poprawka, którą algebraicznie dodajemy do przyrostu wysokości, nie powinna być ona mniejsza niż dokładność odczytu na łacie (a więc w naszym przypadku 1 mm).
Tablica 2.1
Wzór dziennika niwelacji podłużnej

Niwelacja trygonometryczna
RpA&lt;/HI&gt; i &lt;HI rend="italic"&gt;RpB&lt;/HI&gt;), jak i dla ciągu zamkniętego powinien być spełniony warunek<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli warunek ten jest spełniony, przystępujemy do wyrównania obserwacji, jeżeli nie jest spełniony, pomiar należy powtórzyć.<br>Wyniki pomiarów i wyrównania ciągu niwelacyjnego, pomiędzy dwoma reperami przedstawione są przykładowo w tablicy 2.1.<br>Jak widać z tego przykładu odchyłkę &lt;gap&gt; rozrzuca się na poszczególne średnie różnice wysokości. W tym celu &lt;gap&gt; dzieli się przez liczbę średnich różnic, przy czym poprawka, którą algebraicznie dodajemy do przyrostu wysokości, nie powinna być ona mniejsza niż dokładność odczytu na łacie (a więc w naszym przypadku 1 mm).<br>Tablica 2.1<br>Wzór dziennika niwelacji podłużnej<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Niwelacja trygonometryczna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego